Powrót

O nas - Jakość

Dawtona to marka obejmująca niezwykle szeroki asortyment różnego rodzaju przetworów warzywnych i owocowych, których wspólną cechą jest najwyższa jakość oparta na naturalnych składnikach i nowoczesnych technologiach produkcji. Naszą przewagą są trzy zakłady produkcyjne (w Błoniu i w Lesznie koło Warszawy oraz w Lipnie pod Toruniem), wyposażone w najnowocześniejsze linie produkcyjne, własne pola uprawne w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, zapewniające ciągłość oraz bezpieczeństwo produkcji oparte o certyfikaty systemowe IFS/BRC.

https://betsafe.com.pl/

Dbamy o najwyższą jakość produktu, kontrolując proces jego powstawania na każdym etapie produkcyjnym, począwszy od zasiewów, poprzez zbiory, kończąc na obróbce warzyw i owoców. Stale nadzorujemy pola uprawne i stan upraw, dobierając odpowiednie środki ochrony roślin. Określamy rodzaj nasion i ich odmiany. Sami decydujemy o terminie i sposobie zbioru plonów. Zebrane warzywa i owoce przechowujemy w naszych specjalnie przygotowanych do tego celu magazynach, spełanijących najwyższe standardy unijne dot. wentylacji oraz systemu kontrolowania wilgotności i temperatury wewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu konfekcjonowane warzywa i owoce zachowują swoje walory smakowe i wizualne na dłużej. Z przechowalni plony trafiają na linie produkcyjne, gdzie wykfalifikowani pracownicy firmy przy pomocy najnowocześniejszych maszyn tworzą produkt finalny.

Jakość naszych produktów została doceniona przez Konsumentów, czego dowodem są wielokrotne i systematyczne wyróżnienia branżowe. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaczyło łącznie 16 naszych produktów (sosy, fasole biała i czerwona, ogórki konserwowe, groszek, kapusta czerwona z jabłkiem, buraki czerwone w plastrach i sok pomidorowy) znakiem Poznaj Dobrą Żywność. Nasz kultowy już koncentrat pomidorowy co roku od 2005 przyznawany ma Złoty Laur Konsumenta. W 2008 roku Dawtona dodatkowo została wyróżniona Złotym Laurem Konsumenta dla warzyw w puszkach oraz Brązowym Laurem Konsumenta dla dodatków obiadowych. W tym samym roku nasza firma otrzymała Grand Prix Lauru Konsumenta. W 2009 roku linia ketchupów oraz sosów została uznana przez Konsumentów za Produkt Roku.

Facebook