Powrót

O nas - Historia firmy

Witamy w Dawtona Sp. z o.o., rodzinnej firmie, która towarzyszy w kulinarnej przygodzie Polaków już od ponad ćwierć wieku. Od początku naszej podróży, pełnej smaku i aromatu, pracujemy z pasją i zbieramy cenne doświadczenia na rynkach krajowym i zagranicznych, bacznie obserwując zmieniające się potrzeby i preferencje naszych Klientów. Rozwijamy firmę nowoczesną i odpowiedzialną, a jednocześnie rodzinną, bliską naturze i tradycji. Produkty Dawtona towarzyszą kolejnemu już pokoleniu konsumentów w codziennych kulinarnych staraniach, co nas niezmiernie cieszy.

 

Dawtona to marka obejmującą niezwykle szeroki asortyment różnego rodzaju przetworów warzywnych i owocowych, które łączy  jedna  cecha – najwyższa jakość oparta o naturalne, starannie wyselekcjonowane składniki, tradycyjną recepturę oraz nowoczesne i innowacyjne technologie produkcji. Spośród innych marek Dawtona wyróżnia się polską tradycją, niekwestionowaną, systematycznie wyróżnianą i nagradzaną jakością, a także przystępnymi cenami. Wieloletnie doświadczenie, znajomość specyfiki branży oraz umiejętność trafienia w gusta Konsumentów, sprawiają, że firma ciągle się rozwija, wprowadzając w życie innowacyjność przetwórczą, proponując nowe produkty oraz rozszerzając rynki zbytu.
Dzięki ogromnej pasji i zaangażowaniu obecnie jesteśmy jedną z największych polskich firm, zatrudniającą ponad 1200 pracowników. Mamy trzy zakłady produkcyjne, wyposażone w najnowocześniejsze linie produkcyjne oraz własne pola uprawne w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego, które zapewniają nam ciągłość produkcji. Jesteśmy dumni z tego, co wspólnie osiągnęliśmy.

 

Facebook