Aktualności

Powrót do aktualności

Ketchupowy sezon grillowy

Potrawy z rusztu, odpowiednie dodatki, słoneczna pogoda i grono dobrych znajomych – oto przepis na idealne grillowanie. Obowiązkowym towarzyszem grillowych spotkań jest pomidorowy król sosów: ketchup. Najlepszy ten od Dawtony!

 

Sezon grillowy to przede wszystkich spotkania towarzyskie i pyszne jedzenie. Czy to na działce, czy w ogrodzie – przy grillu spotykają się wszyscy: rodziny, znajomi, przyjaciele. Uwielbiamy grillować, często nawet niezależnie od pogody. Grillowanie to także zdrowy sposób przyrządzania potraw – mięso z rusztu nie jest tłuste, a soczyste i chrupkie jednocześnie, dzięki czemu smakuje wyśmienicie. Z kolei warzywa pozostają kruche, jędrne i pełne smaku. Zapach potraw z grilla przywodzi na myśl wyłącznie przyjemne wspomnienia – wakacje, czas spędzony z najbliższymi i dobrą zabawę.

Pyszny, mocno pomidorowy – ketchup to jeden z ulubionych sosów Polaków i nieodłączny towarzysz grillowych spotkań. Nic dziwnego, wzbogaca smak potraw i nadaje im charakteru. A jaki jest dobry ketchup? Ten, który zawiera dużo pomidorów, a do jego produkcji nie stosuje się konserwantów. Takie właśnie są propozycje od Dawtony. Teraz do wyboru jest aż pięć smaków: ziołowy – z oregano i bazylią, łagodny – pachnący dojrzałymi w słońcu pomidorami, pikantny – z nutką chili, piekielnie ostry – z dodatkiem papryki habanero oraz grillowy w edycji limitowanej, czyli  pełne smaku i słońca pomidory połączone z aromatyczną musztardą. Wszystkie oparte są na prostej recepturze, złożonej tylko z kilku składników, bez konserwantów czy sztucznych barwników. Ich cechą wyróżniająca się jest bardzo duża zawartość pomidorów – w 100 g ketchupu łagodnego i ziołowego jest aż 233 g polskich pomidorów, a na 100 g ketchupu pikantnego i piekielnie ostrego przypada 220 g pomidorów. Co więcej, likopen, przeciwutleniacz uwalniany z pomidorów poddanych obróbce termicznej – jak dzieje się w przypadku produkcji ketchupu, jest lepiej przyswajalny przez organizm, zmniejszając tym samym ryzyko m.in. chorób serca.

 

Facebook